Biedni to skarb wszystkich ludzi na ziemi. To przez nich możemy odwdzięczać się Panu za wszystkie Jego łaski i dobrodziejstwa. To dzięki Nim widzimy Chrystusa takim, jakim dał się ukazać także podczas Swej ziemskiej wędrówki, ubogiego, ogołoconego. To przez nich możemy czasem pokonać siebie, swój egoizm i lenistwo. Uśmiech biednego człowieka więcej jest wart niż wszystkie bogactwa świata, bo w nim najwyraźniej widnieje uśmiech samego Boga.
Mimo że naszym priorytetem jest wspieranie rodzin w wychowaniu i edukacji dzieci, nigdy nie zapominamy o tych, którzy potrzebują pomocy. Dlatego mamy pełnomocnika zarządu do działań charytatywnych, aby kontynuować nasze zaangażowanie w pomoc ubogim i osobom w trudnej sytuacji.